Bebek Odası Perde ve Renk Seçme Fikirleri

Bebek odası perde seçimi basit bir görev gibi gözükebilir, ancak dikkate alınması gereken önemli şeyler vardır. Bebeğinizin odası için en iyi perdeleri seçmek için bazı ipuçları .

Bir çok ebeveyn, temanın etrafındaki tüm unsurları oluşturarak bebeklerinin oda tasarım sürecine başlar. çünkü; Bir temaya karar verdikten sonra oda ve tabii kumaşları tamamlamak için bir renk seçmek ilk tercihiniz olmalıdır.

Renk ve Desenler

Renk bebeğin gelişiminde çok ilginç bir rol oynamaktadır . Perdeler bebeğinizi ilk aylarında renk ve şekil dünyasına tanıtmanın en iyi yollarından biridir.

Perdenin Rengini Seçmek
Bir bebek odasında perdeler söz konusu olduğunda, boya ve renk gerçekten önem kazanmaktadır. İlk altı hafta boyunca, bebeğiniz zamanının çoğunu uykuda geçirir. Bu nedenle, bebekler altı aylık olduktan sonra berrak ve mavi gibi hafif renkleri görmeye ve seçmeye başlar, perdelerde koyu renkler tercih edin.

bebek odası perde ve renk seçme fikirleri
Ebeveynler perdenin malzemesini de hesaba katmalıdır. Halıları eşleştirmek için pamuklu, ipekli ve hatta desenli perdelerle harika bir görünüm elde edebilirsiniz .
Ancak, malzemenin kalınlığı ve oda dekorasyonunda elde etmek istediğinize karar vermeniz gerekir. Daha kalın malzeme, kış aylarında pencerelerden gelen soğuk havayı engel olarak daha fazla ışığı engeller ve odanın daha sıcak kalmasını sağlar.
Daha sıcak bir iklimli yerde yaşıyorsanız odanın doğal ve neşeli ışığını korumayı tercih ederseniz , kalın olmayan bir malzemenin seçilmesi odadaki daha fazla güneş ışığına neden olacağını unutmayın.
bebek odası perde ve renk seçme fikirleri
Perde Boyuna Dikkat Edin
Perdelerin uzunluğunu, düşünmemiz gereken bir başka konudur. uzun perdeleri bebeğin ilk altı ayında iyiyken, bebek koridorlarda gezinmeye başladıklarında o kadar cazip olmazlar ve ayağa kalkmaya çalışırlar, uzun perdeler negatif sonuçlar doğurabilir.
bebek odası perde ve renk seçme fikirleri
bebek odası perde ve renk seçme fikirleri bebek odası perde ve renk seçme fikirleri
bebek odası perde ve renk seçme fikirleri

Aşağıdaki Konular İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın